Корматен на Дорозі Замків

tatianakuryan_franceukraine_%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd_01

“Дорога Замків” у південній Бургундії об’єднує 16 замків, які знаходяться у приватній власності і відкриті для відвідувачів. Мені вдалось побувати в одному з них – Корматені. Цей замок вважається одним із найкрасивіших і має свої цікавинки, які відрізняють його від сотні інших.

tatianakuryan_franceukraine_%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd_05

  • найширші із збережених до наших днів внутрішні сходи, висотою 20 м і шириною 9 м, побудовані на зразок сходів у Люксембурзькому палаці в Парижі,
  • кабінет маркіза або кабінет Сент-Сесіль вважається найпишнішим і найкраще збереженим з початку XVII століття у Франції,
  • передпокій маркізи – єдина зала XVII століття із збереженою дерев’яною оббивкою, що вкиває повністю всі стіни.

tatianakuryan_franceukraine_%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd_02

Сам замок побудований на початку XVII століття в стилі ренесанс володарем Корматену – Антуаном дю Бле на фундаментах старої родинної фортеці XIII століття. Інтер’єри оформлені в за модою часів короля Людовіка XIII, “золоті зали” свідчать про стиль життя аристократів початку XVII століття, де стіни вкриті розписами, скульптурним декором і позолотою, а дорогі меблі, ткані гобелени і картини художників Клода Лоррена, Лесьєра, Міньяра, Натьє, Ріго, Віллема ван де Велде, Веласкеса підкреслюють витончений смак господарів дому. Король Людовік XIII надав сину засновника замку титул маркіза д’Юксель.

tatianakuryan_franceukraine_%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd_04
Традиційно замок поділений на 2 частини: чоловічу і жіночу. Покої маркіза і маркізи складалися з передпокою, кімнати і кабінету. Передпокій призначався для прийому гостей, кімната – для наближених осіб і проведення основного часу, а кабінет для роботи чи гардеробу.
Передпокій маркізи використовували для бенкетів і балів, а передпокій маркіза в часи революції взагалі перетворили на кухню.
Замок переходив з рук у руки і у XIX столітті його власником став Рауль Гюнсбург, директор опери в Монте-Карло. Він запрошував у гості відомих оперних співаків Шаляпіна, Карузо, Жюля Массне, Сесіль Сорель для постановки оперних вистав у садах Корматену.

tatianakuryan_franceukraine_%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd_03

Красу замку гармонійно доповнює парк величиною в 12 га. Його можна цілком назвати “садом радості”: звідусіль розкинулися акуратно висаджені квіти, лабіринти кущів, фонтани, штучно вириті рови і водяне плесо річки Гросни. Парк був розбитий ще у 1620 році, а у XVIII столітті в ньому навіть з’явилися екзотичні дерева: тюльпанове дерево, болотяний кипарис. Згодом парк було знищено і відновлено лише у 1988-1993 роках. Від старих насаджень збереглися лише 300-літній дуб, 7 болотяних кипарисів і 130 лип з алеї Ламартіна на березі річки. Окрасою парку є вольєр-бельведер, звідки можна помилуватися чудовими краєвидами парку і замку і заслухатись від співу канарейок.
У літню пору в парку відбувається театральний фестиваль “Корматенські зустрічі”.
Цей замок зможете відвідати, якщо ви плануєте поїхати в Тезе.

tatianakuryan_franceukraine_%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd_06

Advertisements

One thought on “Корматен на Дорозі Замків

  1. Сповіщення: Клюні - найбільша святиня Середньовіччя | Блог про Францію власними очима

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s