Замок Візіль – колиска Великої французької революції

Декларація прав людини і громадянина – визначна документальна пам’ятка Великої французької революції, яка суттєво вплинула на західний демократичний світ. Самій революції дали початок події, які відбувалися далеко від Парижа. 21 липня 1788 року в замку Візіль у залі для гри в м’яч відбулося зібрання Генеральних Штатів провінції Дофіне без дозволу королівської влади, на якому були присутні духовенство, дворянство і третій стан. Це зібрання вперше показало волю суспільства до повалення абсолютистської королівської влади і дало великий поштовх для політичної реформи у Франції. Недарма в замку сьогодні знаходиться музей Великої французької революції.

У давні часи Візіль був фортецею, яку після завоювання Галії римляни перетворили на військовий табір для захисту від місцевих населення. Перший замок на скелі побудувала сім’я графів Грезіводан. В часи релігійних воєн Візіль часто переходив з рук у руки від католиків до протестантів, допоки у 1593 році цю землю купив Франсуа де Бон, герцог Ледіг’єр, ватажок протестантів провінції Дофіне. Ця земельна ділянка мала велике стратегічне значення, оскільки давала можливість контролювати дорогу через Альпи. У 1600-1619 роках на руїнах середньовічного замку Ледіг’єр збудував новий, який зберігся до наших днів. Навколишню болотисту територію переобладнано на великий парк площею 130 га і вирито канали.

 

Спадкоємці Ледіг’єра мало цікавилися замком. У XVIII столітті маєток купив промисловець Клод Пер’є і перетворив його на ткацьку фабрику. Саме він дозволив зібрання Генеральних Штатів Дофіне в замку Візіль, що згодом дало поштовх до Великої французької революції. Нащадки Пер’є щораз то менше користувалися замком і він перейшов до органів місцевої влади. У 1983 році тут влаштували музей Великої французької революції. Вхід у музей безкоштовний, а відвідувачам пропонують аудіогід на французькій, англійській, німецькій та італійській мовах. Більшість картин і скульптур присвячені подіям революції, однак є і тимчасові виставки приурочені, наприклад, наполеонівським війнам.

Парк навколо замку – чудове місце для прогулянок і відпочинку. Тут і пишний розарій, і тихе плесо води, акуратно підстрижені кущі та доглянуті алеї. В парку висаджено майже вісімдесят різних видів дерев, серед яких переважають ліванський кедр, дуб, клен, в’яз, платан. У водах великого каналу мирно плавають дикі качки, чорні і білі лебеді. Довкола незмінно височіють Альпи – просто дух перехоплює.

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s