Андесі – одна із перлин Шампань-Ардену

 

Абатство Андесі в грудні
На фото: Абатство Андесі в грудні

Абатство-замок Андесі… Здається, ніби це дивне сполучення слів, але цей будинок й справді зазнавав багато перемін. Його історія розпочинається аж у далекому 1131 році, коли Сімон де Бруа, власник місцевості Бай в Шампані, заснував абатство, куди запросив черниць нового на той час згромадження бенедиктинок.

Залишилося мало документальних свідчень як виглядало абатство у ХІІ столітті. Його стіни товщиною більше метра, склепіння і глибокі підвали – свідчать самі за себе, хоча й зазнали значної реконструкції між 1700 і 1717 роками. У 1756 році архітектор Клод Луї д’Авіле займався перебудовою і розширенням абатства, внаслідок чого з’явилася надбудова – 3 поверх, на якому розмістили каплицю.

Документи містять відомості, що у XVII столітті тут діяв також пансіонат для дівчат. Після Великої французької революції абатство спіткала доля багатьох монастирів – черниць попросили залишити приміщення.

У 1791 році абатство разом з сусідньою фермою, млином, довколишніми лісами і полями викупив Селестин Пулен, депутат Національної Асамблеї. Маєток залишався у власності його нащадків аж до 1888 року. Нові власники намагалися надати йому якомога більше пафосу і перетворити на замок. Внаслідок чого, північне крило було повністю демонтоване і замінене на флігель.

IMAG1463

Згодом замок викупала Наталі де Комар, з католицького ордену релігійні сестри Успіння, які відродили тут духовне життя і займалися освітою. Утримання монастиря обходилось дорого сестрам і вони вирішили його продати. У 1951 році абатство купила конгрегація Сестер Розп’ятого Христа, а згодом і у них не стало коштів для належного утримання приміщень. З 1990 року в абатство вдихнула нове життя харизматична спільнота Верб де Ві, яка об’єднує черниць, священників і світських осіб. Вони і досі проводять євангелізаційну роботу серед сімей, молоді, підлітків і дітей.

IMAG1464

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s