Гранд Шартрез

Гранд Шартрез

Гранд Шартрез – це місцевість цілковитої тиші, без гуркоту транспорту та гамору туристів. Це найдавніший та головний монастир ордену картузіанців, який виник у 1084 році. Він знаходиться в Альпах, масив Шартрез, департамент Ізер регіону Овернь-Рона-Альпи, а саме слово картузіанці походить від латинської назви Шартрез – Cartusia.

Первісна будівля монастиря не збереглася, а теперішні приміщення відносяться до XVII століття. Тут монахи живуть в цілковитій тиші, обмінюючись лише декількома словами у разі крайньої потреби. 

Гранд Шартрез ззовні нагадує маленьке середньовічне містечко з кам’яними будинками, шпилястими дахами, вузенькими вулицями в оточенні фортечних мурів. Вхід в монастир заборонений, а побачити його оглядово можна лише піднявшись на найближчу гору. 

Місцевість довкола неймовірної краси: скелясті гори виблискують білизною каменів і виринають високо понад густі ліси. Якщо вам вдасться побувати тут навесні, ви зможете насолодитися не тільки тишею, але й надзвичайним ароматом квітів, від чого все повітря немов просякнуте медом. Тишу порушують тільки змахи крил пташок та їхній веселий спів.

Розклад життя монахів вражає: о 6.30 ранку вони встають, а о 19.30 вже лягають спати. О 23.30 знову встають на нічну молитву і лягають спати десь між 1.30 і 2.15. Вони їдять лише двічі на день, добовий раціон досить скромний і без м’яса, а під час посту перед Різдвом та Великоднем вони не вживають молочних страв. Тільки раз на тиждень у понеділок після обіду вони виходять на прогулянку на 3-4 години за межі монастиря по двоє і можуть між собою розмовляти.

Утримання Гранд Шартрез в належному стані вимагає ресурсів. Від початку заснування монахи шукали засобів для існування. Спочатку це була овеча вовна, потім ковальські вироби, а згодом лікер Шартрез. 

Найвідомішими настоянками є Шартрез зеленого та жовтого кольору. До складу п’янких напоїв входять 130 різноманітних трав, а рецепт приготування знають лише 2 монахи і передають секрет приготування молодшим наступникам. Виробництвом лікерів займається підприємство, яке знаходиться у місті Вуарон за 25 км від Гранд Шартрез.

У 2005 році режисер Філіп Грьонінг році фільм “Велика тиша” на основі реального життя картузіанців, за який отримав декілька престижних нагород.

З поваги до контемплятивного стилю життя монахів доїзд до самого монастиря Гранд Шартрез не дозволено, а щоб сюди добратися необхідно пройти 2 км пішки від паркінгу. Для задоволення цікавості туристів біля зупинки створено музей, в якому можна ознайомитись з історією створення монастиря, стилем життя картузіанців.

#альпи#гори#Франція#ФранцузькіАльпи#життявАльпах#подорожі#Шартрез#грандшартрез

Опубліковано Nadiya Muzh

Мене звати Надія Муж, я перекладач і мандрівник. Я виконую переклади з французької мови та на французьку мову. А ще я обожнюю подорожувати та відкривати світ.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: