Замок Візіль – колиска Великої французької революції

Замок Візіль

Декларація прав людини і громадянина – визначна документальна пам’ятка Великої французької революції, яка суттєво вплинула на західний демократичний світ. Самій революції дали початок події, які відбувалися далеко від Парижа. 

Серед троянд в парку Візіль

21 липня 1788 року в замку Візіль у залі для гри в м’яч відбулося зібрання Генеральних Штатів провінції Дофіне без дозволу королівської влади, на якому були присутні духовенство, дворянство і третій стан. Це зібрання вперше показало волю суспільства до повалення абсолютистської королівської влади і дало великий поштовх для політичної реформи у Франції. На сьогоднішній день в замку знаходиться музей Великої французької революції.

Вхід до музею Великої французької революції

У давні часи Візіль був фортецею, яку після завоювання Галії римляни перетворили на військовий табір для захисту від місцевих населення. Перший замок на скелі побудувала сім’я графів Грезіводан. В часи релігійних воєн Візіль часто переходив з рук у руки від католиків до протестантів, аж доки в 1593 році цю землю купив Франсуа де Бон, герцог Ледіг’єр, ватажок протестантів провінції Дофіне. 

Лабіринти парку Візіль

Ця земельна ділянка мала велике стратегічне значення, оскільки давала можливість контролювати дорогу через Альпи. У 1600-1619 роках на руїнах середньовічного замку Ледіг’єр збудував новий, який зберігся до наших днів. Навколишню болотисту територію переобладнано на великий парк площею 130 га і вирито канали.

Спадкоємці Ледіг’єра мало цікавилися замком. У XVIII столітті маєток купив промисловець Клод Пер’є і перетворив його на ткацьку фабрику. Саме він дозволив зібрання Генеральних Штатів Дофіне в замку Візіль, що згодом дало поштовх до Великої французької революції. Нащадки Пер’є все менше і менше користувалися замком і він перейшов до органів місцевої влади. 

Лабіринти серед розарію

У 1983 році тут влаштували музей Великої французької революції. Вхід у музей безкоштовний, а відвідувачам пропонують аудіогід французькою, англійською, німецькою та італійською мовами. Більшість картин і скульптур присвячені подіям революції, однак є і тимчасові виставки приурочені, наприклад, наполеонівським війнам.

Візіль – це колишній маєток Франсуа де Бонна, герцога Ледіг’єра, який не тільки побудував замок, а й облаштував величезний парк у французькому стилі.

Вид на парк із замку Візіль

Парк характеризується симетричністю зелених насаджень, красивим розарієм та лабіринтами.

Розарій замку Візіль

Розарій був облаштований у ХХ столітті, коли замок перейшов у власність держави.

Парк замку Візіль

Саме в цей час в парку встановили скульптури, одна з яких – це скульптура його засновника герцога Ледіг’єра.

Весь парк пронизують канали, а невеликий водоспад додає йому чарівності.

Парк замку Візіль

У водоймах плавають чорні та білі лебеді, гуси, качки, водиться форель і коропи.

Парк займає площу понад 100 гектарів і на його території облаштований звіринець, де живуть благородні олені, плямисті олені, лані, косулі.

Лабіринт парку Візіль

Парк маєтку Візіль – чудове місце для прогулянок та відпочинку.

Опубліковано Nadiya Muzh

Мене звати Надія Муж, я перекладач і мандрівник. Я виконую переклади з французької мови та на французьку мову. А ще я обожнюю подорожувати та відкривати світ.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: