Мон Егюій

Mont Aiguille

Мон Егюій – гора в муніципалітеті Шишильян в Альпах та одна із Семи природних чудес історичної провінції Дофіне. Це місце, де не зустрінеш натовпи туристів навіть у розпал сезону. Мон Егюій заслуговує на особливу увагу, адже вважається, що сходження на цю неприступну гору дало початок альпінізму.

Мон Егюій

“Гора Голка” – саме так перекладається з французької мови Мон Егюій. Контури гори з крутими схилами з усіх боків та зрізаним верхом чітко виділяються на фоні інших стрімких або пологих гір. Висота гори – 2087 м над рівнем моря, відносна висота – близько 300 м. Мон Егюій добре видно на горизонті, коли їхати дорогою Гренобль-Гап.

Мон Егюій

Довгий час гора вважалася неприступною і про неї ходили різні легенди. 26 червня 1492 року, незадовго до відкриття Америки, вершину підкорив Антуан де Віль, капітан короля Карла VIII, із групою інших чоловіків. У них не було спеціального спорядження, а лише драбини, які зазвичай використовувалися у воєнних діях для захоплення фортечних мурів міста. Бувалі воїни, які взяли участь не в одному поході, підкорили Мон Егюій.

Мон Егюій

Сходження на вершину відбулося за наказом короля Франції. Цю подію ретельно нотував нотаріус своїм пером. Про своє досягнення Антуан де Віль написав у Гренобльський парламент. Підкорення Мон Егюій вважається початком альпінізму.Згодом про цю подію всі забули. Друге сходження на Мон Егюій відбулося аж у 1832 році. Його здійснив місцевий селянин Жан Ліотар.

Мон Егюій

У XX столітті розпочалися інші підкорення, але це вже був не просто альпінізм. 27 липня 1957 року Анрі Жіро, легендарний пілот гірських польотів аероклубу Дофіне, здійснив посадку на вершині Мон Егюій на легкому літаку. Згодом він здійснив інші посадки з пасажирами на борту. Його сміливі польоти в горах стали основою для правил гірських польотів.

На сьогодні Мон Егюій належить до найбільшого регіонального природного заповідника Веркор у Франції.

Опубліковано Nadiya Muzh

Мене звати Надія Муж, я перекладач і мандрівник. Я виконую переклади з французької мови та на французьку мову. А ще я обожнюю подорожувати та відкривати світ.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: